SF med 7 på Topp 10-liste

Del:
Norsk videogramforening (NVF) har utarbeidet en liste over de mest solgte videotitlene i Norge gjennom tidene.
NVF som er en sammenslutningn av videodistributørene i Norge har slått sammen VHS- og DVD-salg, og dette danner grunnlaget for topp-listen som er oppdatert pr. 30. april 2006.

Flåklypa Grand Prix er ikke overraskende den største kjøpefilmen noensinne her til lands, tett fulgt av Ringenes Herre-titlene Ringens Brorskap og To Tårn på henholdsvis andre og tredje plass. Med Istid (4), Ringenes Herre: Atter en Konge (7) og Titanic (8) har SF Norge distribuert hele 6 av de 10 øverste filmene på listen.

Topp 25 VHS+DVD livstid:
1) Flåklypa Grand Prix
2) Ringenes Herre: Ringens Brorskap
3) Ringenes Herre: To Tårn
4) Istid
5) Løvenes konge
6) Pirates of the Carribbean
7) Ringenes Herre: Atter en Konge
8) Titanic
9) Harry Potter og de vises stein
10) Karius og Baktus
11) Shrek 1
12) Nemo
13) Askeladden og de syv hjelperne
14) Harry Potter og mysteriekammeret
15) Shrek 2
16) Mission Impossible
17) Spiderman
18) Harry Potter og ildbegeret
19) Matrix
20) Løvenes konge 2
21) Snøhvit
22) Harry Potter og fangen fra Azkaban
23) Aladdin
24) Tomb Raider
25) Min bror bjørnen

 

Få nyhetsbrev fra SF Filmklubb

Omtrent seks ganger i året sender vi nyhetsbrev med premiereinvitasjoner, statistinnkalling og annet spennende fra filmens verden. Det er gratis, og du når som helst melde deg av.